Turan Partisinden Tahran-Erivan-Moskova üçlü’süne Bağlı Basın Açıklaması

469 0

Aziz yurttaşlar, sevgili Türk milleti son zamanlar Azerbaycan Türkiye yakınlaşması ermeni Tahran ve Moskova’yı ciddi rahatsızlık  vermetedir. Düşman güçler durmadan bütün yollarla Azerbaycan’da halkı Devlete karşı isyan ettirmek için sürekli provakasyon , yaparak bozgunculuk ve fitne çıkartarak içteki işbirlikçi bazı kesimleri   Harekete getirmeye çalışmaktadırlar.  

Böyle bir provakasyon’lardan biride  bu gün YouTube internet kanalı aracılığıyla   yayılmış bir video ve onun sosyal medyada servis olmasıdır. Video Azerbaycan gerçekleri adı altında güya Türkiye halkına hitaben yayımlanmış  düşman güçler çok hatalı varsayım’la yanlışlıklar yaparak kendilerini açık etmişlerdir. Şunu bilmiyorlarki Seslenme Türkiye Türkçesinde olsada sesin sahibinin ermeni yada fars olduğu hemen belli olmaktadır.


Azerbaycan Devlet başkanı ve ailesi kötülenmekte ve Bütün bunlar Türk Vatanseverliği adı  altında Türkiye’ye lanse edilmektedir . Azerbaycan Devlet Başkanı’nı rus yanlısı   gibi gösterilmekte ve güya devlet Başkanımız Türkiye ile beraber hareket etmesini sanki sayın başkan ilham aliyev istemiyormuş  gibi karalama yapılmakta,gibi atmosfer yaratılmaya çalışılmaktadır. Asıl hedef Azerbaycan ve Türkiye ordularının vede  halkımızın birlik olmasının iç ve dış mihrakların,şer ittifakının; Türkiye’nin Azerbaycanda darbe hazırlığı yaptığı  gibi hayal mahsulu senaryolar üreterek  çirkin emellerini açık etmektedirler. Şergüçler devamında  Türkiye’nin Azərbaycanı ordusu ile yönetimi ele geçirdikten sonra sıkı yönetim uygulayacağını gibi tiraji komik bir olayı kurgu gibi görmekte… Daha da ileri giderek Azerbaycanda yeni oluşturulan Turan Partisinin Türkiye tarafından  kurularak geniş  kitlelerin ayaklandırılması ile halk isyanının teşkil edeceğini düşünülerek . Burada asıl amaç erivan-Tahran-Moskova şeytan üçgenin korkulu rüyası olan Turan Partisinin devletin eli ile susturmak, Türkiye Ordusuna karşı güvensizlik havası  yaratmaktır . videonun devamında İran yanlısı partilerin faaliyetlerine dayandırılması hususu dikkati çekmekte ve vurgulanmaktadır. . Turan Partisinin varlığının korkusunu yaşayan bütün şer odak merkezleri kendileri bu şekilde ayan beyan belli etmektedirler Azerbaycan’da yapmış oldukları tüm suç unsuru kötü işlerini Azerbaycan Devlet başkanı ve onun Mümtaz ailesinin üstüne atarak suç bastırmaktadırlar  asıl amaç ; Turan Partisinin  Türkiye’nin eli ile Azerbaycanda siyasi değişim yapabilmek için gücünü elde etmemesi için partiyi hem türkiyede hem Azərbaycanda itimatsızlaştırmaktır 
,


 Azerbaycan devleti Cahandar Bayoğlu’na suikast ile  öldürebilir” diyerek devleti ve milleti birbirine karşı düşman  etmektir.
Aziz yurttaşlar bu saçmasapan  ama tehlikeli video yazıyı yayımlayan anti Türk merkezlerine bildiririz ki, biz Turan Partisi olarak sayın başkan  İlham Aliyevin Türkiye’ye Türk dünyasına yönelik samimi siyasetini biliyoruz ve onun her zaman yanındayız. Siz hadsiz şer odakları bu çirkin niyetinizi sayın başkan Aliyev  adına yazamazsınız. 
Şunu unutmayın ki, Azerbaycan halkının içerisinde ne kadar fitne tohumları atsanızda asla yeşermiyecektir.. Can ciyer olduğunuz 5 kolon bittikçe sizde biteceksiniz. Turan Partisi devlet millet bütünlüğünün farz olduğunu bilerek Azerbaycan Türkiye birliği, beraberliği yolunda Devlet başkanlarımızın, devletimizin yanındadır.


Yaşasın Azerbaycan!
Yaşasın Türkiye!
Yaşasın Azerbaycan Türkiye Andı!
Yaşasın Turan!

Cahandar Bayoğlu 
Turan Partisi G. Başkanı

13/08/2020. Bakü

Related Post

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir