İYİ Parti Bursa İl Başkan Adayı Türkoğlu; Bursa’yı Topyekün Kucaklayacağız

875 0

Geçtiğimiz dönemlerde Kamu Sen Başkanlığı ile Bursa’da adından söz ettiren ,Yüksel Selçuk Türkoğlu , İYİ Parti İl başkan adayı olarak ,Bursa’nın tüm ilçelerini gezerek ,iddiasını sürdürüyor.

Selçuk Türkoğlu’nun Açıklamaları ;

Türkoğlu, “Biz de partinin kuruluş sürecinin başından beri içindeydik. Kongreleri kazanıp kazanamamak önce Allah’ın takdiri sonra da delegenin teveccühüdür. Ama biz öncelikle şuna baktık ki adaylık için yeterli bir konsensüs ve teveccüh var mı? Böyle bir eğilimi teşkilat ve tabanda gördük. Daha iyisini yapmak adına yola çıktık. Aslında İYİ Parti’yi derleyip toparlamak gibi bir meramımız da parti içinde böyle bir sorun da yok. Biz, ‘Bursa’yı toparlamaya geliyoruz’ sloganıyla yönetime talibiz. Yani bugün Bursa’da eksikliğini hissettiğimiz etkin muhalefet boşluğunu doldurmak amacındayız. Bu milletin İYİ Parti’ye vermiş olduğu muhalefet ve denetim görevini yerine getirmeye talibiz. Bursalılar, eğer Allah nasip ederse şunu görecekler; şimdiye kadar yıllardır, özellikle bu iktidar döneminde gelecekleri nasıl çalınmış, değerleri nasıl yok edilmiş, milyarlarca gelirleri nasıl har vurup harman savrulmuş, nasıl bunlar hiç sorgulanmamış, nasıl insanlar Bursa’ya hiç hesap vermemiş Allah nasip ederse bu saatten sonra böyle boş bir meydan bulamayacaklar” ifadelerini kullandı.

ÖN SEÇİM VURGUSU

“Bizim kızıl elmamız, demokrasidir” ifadesinin altını çizen Türkoğlu, “Tabana alabildiğine yayılmış demokrasi, yönetime katılmayı gerçekleştirmek ve tüzüğümüzde de geçtiği üzere il seçmen sayısının yüzde 5’ini üye yaptığımız takdirde seçimle gelinecek tüm mevkiler için üye bazlı ön seçimle yapacağız. En kısa zamanda 2023 seçimlerine kadar şuan 12-13 bin civarında olan üye sayımızı tüzüğün vurguladığı seviyelere çıkarmaya çalışacağız. Bu sayıya ulaştığımızda artık İYİ Parti’de atama diye bir kavram olmayacak. Belediye meclis üyesini, ilçe başkanını, yöneticisini, belediye başkanını, milletvekilini taban seçecek” şeklinde konuştu.

AKŞENER NE DÜŞÜNÜYOR?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kongre süreçlerine ilişkin yaklaşım ve düşüncelerini de değerlendiren Türkoğlu, “Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, kongre sürecindeki tarafsızlığını defaten birkaç yer de ifade etti. Adaylardan kimseye arka çıkmayacağını kimseyi de ötekileştirmeyeceğini vurguladı. Biz de bunu hissediyoruz. Kongre sürecine net olarak söyleyebilirim ki hiçbir müdahalesi yok” diye konuştu.

İYİ Parti kongresinin bir demokrasi şöleni olarak gerçekleşeceğine inandığını vurgulayan Türkoğlu, beyanını şu ifadelerle tamamladı: “Kongrenin Bursa’ya hayırlı olmasını diliyoruz. Biz, Bursa’nın sesi olmaya sadece İYİ Parti’yi değil bütün Bursa’yı kucaklamaya geliyoruz.”

Related Post

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir