Selçuk Bayraktar Yerli Uçak Motoru Yapacağını Açıkladı

288 0

Bu sabah Türkiye’nin önde gelen mühendislerinden olan Selçuk Bayraktar, 29 Ekim’e özel heyecanlandıran bir paylaşım yaptı. Paylaşımda yerli uçak motoru ile ilgili ön görüntüler paylaşıldı. Üretim süreci oldukça zorlu olan uçak motorları daha önce ANKA’da kullanılmıştı, paylaşımla birlikte kullanılacağı yeni araçları öğrenmiş olduk.

Selçuk Bayraktar’dan yerli uçak motoru müjdesi!
Selçuk Bayraktar

29 Ekim’e özel paylaşım: yerli uçak motoru

Havacılık gitgide büyüyen bir sektör ve teknolojinin hangi dalında olursa olsun yerli üretim ülkemizi öne çıkaran kavramlardan bir tanesi. Yerli üretim üzerine kafa yoran mühendis Selçuk Bayraktar, Twitter hesabı üzerinden yerli uçak motorunun çalışırken videosunu paylaştı. Paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “TUSAŞ Motor Sanayii AŞ’nin (TEI) geliştirdiği milli tasarım, yerli üretim uçak motoru. Dünyada bu sınıfta açık ara en yüksek performans değerlerine sahip uçak motoru. Nasıl derseniz; Test ettik, kıyasladık… AKINCI ve Bayraktar TB3’e güç verecek! Atı alan…”

Yerli uçak motorunun ne zaman devreye gireceğine dair bir bilgi yok. Fakat önemli bir bilgi var; bu uçak motoru şu an kullanımda olan tüm uçak motorlarından daha iyi performans veriyor. AKINCI ve Bayraktar TB3’e güç verecek olan motorların prodüksiyon faaliyetleri sona erdiğinde yeni müjdeler duyacağız.

Related Post

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir