Marmara Üniversitesi Öğrencilerinden İzmir’e Yardım Çağrısı

344 0

30 Ekim 2020 tarihinde Ege ve Marmara Bölgesi’nde geniş bir alanda hissedilen çok şiddetli bir deprem meydana geldi. AFAD, merkez üssü Ege Denizi’nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. İzmir tarihinin en büyük depremlerinden biri olan 30 Ekim tarihi bu doğa olayı, büyük paniğe neden olurken; acı haberler ardı ardına geldi. Deprem sonrası kent genelinde çok sayıda binada hasar oluştu. Kentte Bayraklı ve Bornova ilçelerinde yüksek katlı bazı binalar yıkıldı. Enkaz altında kalanların kurtarılması için çalışmalar yürütülüyor.

Ege’de meydana gelen 30 Ekim 2020 tarihli 6,6 büyüklüğündeki bu depremin tahribatından depremzedelere yardım ulaştırmak adına Marmara Üniversitesi Sivil Savunma Kulübü bir yardım kampanyası başlatmıştır. Elazığ depremi hemen sonrasında da aynı duyarlılığı gösteren Marmara Üniversitesi öğrencileri bu sefer de Ege için el ele destek vermeye çağrı yapmaktadır.

Başlatılan bu yardım kampanyası dahilinde

  • Dezenfektan
  • maske
  • Temel ihtiyaç malzemeleri

ilgili adreste toplanması kararlaştırılmıştır. Uzaktan eğitim olduğunda dolayı memleketlerinde olup elden teslim yapamayan fakat yardım etmek isteyen öğrenciler için internet alışveriş yöntemi ile belirlenen adrese maske ve dezenfektan yardımı yapılabilmektedir. İnternet alışverişi yöntemi ile gönderim kabul edilmektedir.

Detaylar:

İnternet Alış-Verişi İle Yapılan Gönderimlerin Son Kabul Tarihi: 03.11.2020

İstanbul’dan Elden Yardım Etmek İsteyenlerin Son Gönderi Kabul Tarihi: 05.11.2020

Adres: Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi 34722 Sivil savunma kulübü Kadıköy

Derleyen: Mertcan ABBASOĞLU

Related Post

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir