İYİ Parti Adana Milletvekili,İsmail Koncuk; İşsizlerimiz yürek yangınımız

516 0

İYİ Parti Adana Milletvekili ve geçmiş dönem KAMU Sen başkanlığını başarıyla götüren İsmail Koncuk ,TÜİK verileri ve yoksulluk sınırı hakkında görüşlerini paylaştı.

TÜİK verileri Türkiye Kamu Sen, “TÜİK’e göre çalışan tek kişinin yoksulluk sınırını 3.668,94 TL, dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddini 7.542,93 TL” belirlemiş.Bunun altında geliri olanlar geçinemiyor.Dar ve sabit gelirlilerimizin durumunu hesap edin. İşsizlerimiz ise yürek yangınımız!

Türkiye Kamu Sen bu çalışmayı TÜİK’in resmi verilerine göre yapıyor.TÜİK’in enflasyon, işsizlik tespiti v.b konularda güvenilirliği malumunuz.Vatandaşımızın yaşadığı gerçek enflasyon rakamları üzerinden bir çalışma yapılsaydı, bu rakamların nasıl çıkacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Tüm bunlara salgın sürecinde yaşanan ekonomik sıkıntıları da eklediğimizde, memurdan, işçiye, esnaftan, çiftçiye, asgari ücretliye kadar tüm halkımızın içinde bulunduğu ekonomik zorlukları hayal bile etmek mümkün değil.Allah milletimizin yardımcısı olsun. AKP İktidarına da vicdan versin.

Diyerek görüşlerini sonlandırdı.

DİPLOMASİTÜRK

Related Post

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir