İddia: Türkiye Morek’teki gözlem noktasından çekiliyor

295 0

Türkiye’nin Hama’nın kuzeyinde bulunan ve geçtiğimiz yıl Suriye ordusunun fiili kuşatması altına giren Morek gözlem noktasından çekileceği iddia edildi. Rus ve Arap basını, çekilmenin Moskova ile Ankara arasında anlaşmalı olarak gerçekleştiğini öne sürdü. İddia henüz resmen teyit edilmiş değil.

DUVAR – Türkiye’nin Rusya’yla 2017’de yapılan Soçi Anlaşması kapsamında İdlib ve Hama kırsalında kurduğu bazı gözlem noktalarından çekileceği öne sürüldü. Rus ve Arap basınına yansıyan haberlere göre, Hama kuzeyi-İdlib güneyinde bulunan ve geçtiğimiz yıl Suriye ordusunun fiili kuşatması altına girince işlevsiz kalan Morek’ten çekilme başladı.

Rus basınındaki haberlerde, çekilmenin Moskova’yla Ankara arasında yapılan bir anlaşma kapsamında gerçekleşeceği, Morek’teki 9 numaralı gözlem noktasındaki askerlerin başka bir yere taşınmasının başladığı öne sürülüyor.

Türkiye’nin çekileceği iddia edilen diğer gözlem noktaları ise Şir Maghar, Tel Tukan ve Seyh Akil.

GAZETEDUVAR

Related Post

Ermenistan Açlıkla Terbiye Olmak İstiyor

Posted by - 21 Ekim 2020 0
Ermenistan hükümeti, Türk ürünlerinin ithal edilmesini geçici olarak yasaklama kararı aldı. Hükümet kararının aralık sonunda yürürlüğe gireceği belirtildi. Ermenistan hükümetinin açıklamasında, “Ermenistan…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir