George Soros: Çok Sayıda Mesele ile İlgilenmem ve Aldığım Pozisyonlar Bugün Aleyhime İşliyor

Diplomasi Türk5 gün önce
77 0

Son 20 yıldır başta ABD’de sağ, dünyada ise sağ ve sol tüm siyasi taraflarca ‘öcü adam’, ‘dış mihrak’ ve ‘gizli el’ olarak komplo teorilerinin vazgeçilmez figürü haline getirilen milyarder, girişimci, filantropist iş adamı Goerge Soros, hakkındaki teorilere ilişkin konuştu.

Goerge Soros
George Soros

90 yaşındaki Soros çeşitli vakıfları aracılığı ile dünyaya liberal demokrasiyi yayma hedefini saklamayan bir kişi. Dünya barışının ve insanlığın ilerlemesini açık ve özgür toplumlar, hesap veren şeffaf devletler ile mümkün olacağını hayal eden Soros pek çok ülkede vakıflara, derneklere ve eğitim kurumlarına sahip ya da hali hazırda var olup aynı amacı paylaşan organizasyonlara destek veriyor.

Bu kurumlarda yetişen kişilerin daha sonra kendi ülkelerinde etkili/yetkili kişiler haline gelmesi ve Soros’un fikirleri doğrultusunda değişim başlatmaları Soros’u her şeyin arkasındaki bir ‘kuklacı’ olarak görmek isteyenler açısından sınırsız komplo teorileri imkanı sağlıyor.

EURO NEWS/Sertaç Aktan

0 0 oy
Yazıyı Değerlendir
Bildirimler
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

İlgili Yazı

Borsa ilk yarıda düştü

Yazar : - 10 Temmuz 2020 0
Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 1,27 değer kaybetti. Borsa İstanbul 100 (BIST) endeksi günün ilk yarısında 1,27 değer kaybetti.…
0
Düşüncelerinizi ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x