Türkiye ve Azerbaycan Karabağ’da Olacak mı?

Posted by - 23 Aralık 2020

Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, çatışmalar süresince verdiği destek dolayısıyla teşekkür etmiş, “Bildiride, Rusya ve Türkiye’nin ortak barış gücü görevi yer aldığını, bölge temaslarına ilişkin tümüyle yeni bir format yaratıyoruz.” diye Azerbaycan’ın görüşünü belirtiyordu.

Muğlak Barış Kimin Zaferidir

Posted by - 18 Kasım 2020

Karabağ’ın bir bölümünde kalmaya devam edecek olan Ermeniler ile geri dönmelerine müsaade edilecek olan Ermenilerin bir süre sonra, Hocalı örneğinde olduğu gibi Rus Barış Gücü’nün de yardımlarıyla yeni soykırımlar yapmayacaklarını kim sağlayacaktır?

Ermenistan Başbakan’ı İlk Kez Revan Cumhuriyetinden bahsetti

Posted by - 19 Temmuz 2020

Azerbaycan’dan Suveren.az’ın yayınladığı habere göre, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Profesör Gaffar Çakmaklı önderliğinde Batı Azerbaycan Revan Cumhuriyeti hakkında yorum yaptı. Raporun Ermeni basınındaki olduğu gibi çevirisi şöyle:  “10 Mayıs’ta basın Batı Azerbaycan Cumhuriyeti’nin (Revan) kuruluşunu bildirdi.” Batı Azerbaycan “dediğimizde bugünkü Ermenistan topraklarını kastediyoruz. Gaffar Çakmaklı, “Bu fikir hem Azerbaycan’da hem de Türkiye’de her zaman gündemdeydi.

Türk Konseyi Başkanı,Amrayevden Ermenistana Ültimatom

Posted by - 17 Temmuz 2020

Türk Konseyi Genel Sekreteri,Baghdad Amreyev’in , Ermenistan’ın saldırgan tutumuna karşı, Ermenistan’ı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin aldığı kararlarla çatışmayı son vermesini deklare etti. Türk Konseyi Genel Sekreteri Amrayev’in Açıklamaları; Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan’ın Ermenistan sınırında yeralan yoğun nüfuslu Tovuz bölgesine yönelik saldırısını şiddetle kınamakta ve bölgede gerginliğin artmasına ilişkin derin

Kardeş Ülkemiz Azerbaycan, Ermenistan’a ait askeri üssü nokta atışıyla yok etti

Posted by - 15 Temmuz 2020

Azerbaycan, Ermenistan’a ait askeri hedefi nokta atışıyla yok etti. Azerbaycan Savunma bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan’a ait askeri üssün vurularak yok edildiği bildirildi. Açıklamada, Tovuz bölgesi yönündeki çatışmalarda Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin birim üssüsünün, Azerbaycan askeri birimleri tarafından nokta atışıyla yok edildiği vurgulandı. Bakanlık, Ermenistan’a ait askeri üssün vurulma anına ilişkin görüntüyü kamuoyuyla paylaştı.