Erdoğan gençlerle buluşacak

Erdoğan: Yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ diyecekler, bu işi başaramayacaklar

122 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ne Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanmasına dair eylemlere yönelik tepkisini sürdürdü. Erdoğan, “Bu işi başaramayacaklar, bu işi bir daha gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler” dedi.

Cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan “Yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ diyecekler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan şu ifadelerle devam etti:

  • Amerika ve AB ne diyor biz kınıyoruz. Amerika’ya ben şunu söyledim, seçim öncesinde Amerika’daki olaylardan hiç utanç duymuyor musunuz, orda herkes birbirini nasıl tehdit etti, nasıl burada ırkçılıkta tavan yaptınız. Zenci vatandaşlarınızı oradaki polisler nasıl yere yatırıp öldürdüler, bunları dünyaya nasıl sesleneceksiniz. Macron öbür taraftan sesleniyor. Sen önce sarı yelekliler sorunun çöz. Benim ülkemde böyle bir sorun yok, ama şu an bizim de huzurumuzu kaçırmanın içerisindeler.
  • Bu işi başaramayacaklar, bu işi bir daha gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler. Bütün emniyet teşkilatımız her türlü adımını atıyor.
  • Ben 75 üniversite ile bu işi devralım şu an 207 üniversite var. Boğaziçi Üniversitesi maalesef geriye gidiyor, Melih bey burayı yeneden ayağa kaldırmak için geliyor.
  • (Boğaziçi Üniversitesindeki olaylar)Bu ilim yuvalarımızı tahrik etmeye buraları terörize etmeye kimsenin hakkı yok, buna da müsaade etmeyiz.
  • Oradaki bir kısım genç, ne yazık ki dışarıdan tahriklerle böyle bir oyuna giriyor.
  • Son dönemde İstanbul’daki hadiselerde örneklerini gördüğümüz şekilde zihni ve kalbi olarak ülkesiyle milletiyle değerlerimizle bağı kopmuş bir kesimin varlığına üzüntüyle şahit oluyoruz.

Related Post

KIRIM VE DONBAS KRİZİ

Posted by - 9 Nisan 2021 0
Sovyet Rusya tarafından 1954 yılında Ukrayna’ya devredilen Kırım, Ukraynalılar, Ruslar ve Kırım Tatar Türkleri’nin yaşadıkları bir coğrafya olup, Ukrayna toprakları…

Bir Gecede Cahil mi Kaldık?

Posted by - 30 Temmuz 2020 0
HARF DEVRİMİYLE İLGİLİ İDDİALARI SONLANDIRIYORUZ! Dil Devrimini Meydana getiren ana sebep, Osmanlı İmparatorluğu’nda milli bir dil anlayışının bulunmaması, Türk Milleti…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir