Erdoğan gençlerle buluşacak

Erdoğan: Yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ diyecekler, bu işi başaramayacaklar

Diplomasi Türk3 hafta önce
71 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ne Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanmasına dair eylemlere yönelik tepkisini sürdürdü. Erdoğan, “Bu işi başaramayacaklar, bu işi bir daha gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler” dedi.

Cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan “Yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ diyecekler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan şu ifadelerle devam etti:

  • Amerika ve AB ne diyor biz kınıyoruz. Amerika’ya ben şunu söyledim, seçim öncesinde Amerika’daki olaylardan hiç utanç duymuyor musunuz, orda herkes birbirini nasıl tehdit etti, nasıl burada ırkçılıkta tavan yaptınız. Zenci vatandaşlarınızı oradaki polisler nasıl yere yatırıp öldürdüler, bunları dünyaya nasıl sesleneceksiniz. Macron öbür taraftan sesleniyor. Sen önce sarı yelekliler sorunun çöz. Benim ülkemde böyle bir sorun yok, ama şu an bizim de huzurumuzu kaçırmanın içerisindeler.
  • Bu işi başaramayacaklar, bu işi bir daha gezi olaylarıyla aynı yere getiremeyecekler. Bütün emniyet teşkilatımız her türlü adımını atıyor.
  • Ben 75 üniversite ile bu işi devralım şu an 207 üniversite var. Boğaziçi Üniversitesi maalesef geriye gidiyor, Melih bey burayı yeneden ayağa kaldırmak için geliyor.
  • (Boğaziçi Üniversitesindeki olaylar)Bu ilim yuvalarımızı tahrik etmeye buraları terörize etmeye kimsenin hakkı yok, buna da müsaade etmeyiz.
  • Oradaki bir kısım genç, ne yazık ki dışarıdan tahriklerle böyle bir oyuna giriyor.
  • Son dönemde İstanbul’daki hadiselerde örneklerini gördüğümüz şekilde zihni ve kalbi olarak ülkesiyle milletiyle değerlerimizle bağı kopmuş bir kesimin varlığına üzüntüyle şahit oluyoruz.
0 0 oy
Yazıyı Değerlendir
Bildirimler
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

İlgili Yazı

İngiliz Aklı

Yazar : - 20 Ocak 2021 0
İngiltere’nin AB’den ayrılmasından sadece İngiliz halkının değil, farklı çevrelerin de memnun olduğu görülmektedir. Başta ABD ve Rusya olmak üzere, kendi…

Sakarya’dan Acı Haber ; 3 Şehit

Yazar : - 9 Temmuz 2020 0
İçişleri Bakanlığı açıklamasına göre, havai fişek fabrikasına ait patlayıcıların kontrollü şekilde patlatılması amacıyla taşındığı kamyondan indirildiği esnada, patlama meydana geldi.…
0
Düşüncelerinizi ister misiniz, lütfen yorum yapın.x
()
x