Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab: Covid-19 Sonrası Dünyada Eski Düzene Dönmek İmkansız

415 0

Mantığa aykırı gelebilir ancak içinde bulunduğumuz süreç, Covid-19’un dünyanın vaziyetini düzeltmek için ikinci bir şansa sahip olduğu an olabilir.

Küresel adaletsizlik salgın tarafından tam anlamıyla ifşa edildi: Derinleşen servet uçurumu, sağlık hizmetlerinde eşitsizlik, iş güvensizliği, kötüleşen iklim krizi ve vatandaşları yerine kendileri için çalışan liderler…

Ama aynı zamanda da dünyanın iyilik için birlikte ve hızlı hareket edebileceği gösterildi.

Konuğumuz Dünya Ekonomik Forumu’nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Profesör Klaus Schwab. Kendisi küresel bir sıfırlamanın mümkün olduğuna inanıyor ve bununla ilgili bir kitap yayınladı.

Global Conversation’da bize katıldığınız için teşekkürler. Şu anda dünyanın durumuna baktığınızda, aklınıza gelen ilk kelime nedir?

“Dünyada her şey sıfırlanmalı”

Dünya Ekonomik Forumu’nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Profesör Klaus Schwab:

“Bence “sıfırlama” kelimesi oldukça uygun. Çünkü şu anda hala virüsle savaşıyoruz, ancak son aşı haberlerinin ardından fazlasıyla iyimser olabiliriz. Şimdi korona sonrası dönemin nasıl yapılandırılacağı ve tasarlanacağını düşünmemiz gerekiyor. Ve burada, tabii ki, sıfırlama kelimesi aklıma geliyor. Çünkü şu çok açık ki eski normale geri dönemeyiz. Ebeveynlerimizin ve dedelerimizin İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yaptığı gibi, neyin yanlış gittiğini ve neyi daha iyi yapabileceğimizi gerçekten düşünmek için bu fırsatı kullanmalıyız”.

Related Post

İngiliz Aklı

Posted by - 20 Ocak 2021 0
İngiltere’nin AB’den ayrılmasından sadece İngiliz halkının değil, farklı çevrelerin de memnun olduğu görülmektedir. Başta ABD ve Rusya olmak üzere, kendi…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir