Don’t forget Srebrenica!

739 0

Don’t forget Srebrenica!

Asla Unutmayın Unutturmayın 11 Eylül Srebrenica Soykırımını!

Benim adım Bosna, ihanet nedir öğretmedim Boşnak halkıma
Dağıldım dört bir yana, ne isyankar oldum nede kötüden yana.. ??

Serebrenica-Bosna soykırımınının yıl dönümünde, Avrasya Vakfı olarak soykırımı lanetliyor ve gerçek sorumlular olan diğerlerininde yakalanıp, yargılanıp cezalandırılmasını BM’ den talep ediyoruz.
Avrasya Vakfı bu güne kadar bu konuda, Soykırımcıların Laheyde Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanması süreci sırasında, Vakfımız doğrudan Serebrenica Anneleri ve Saray Bosnadaki Sivil- toplum merkezleri ile iç içe çalışmış ve karşılıklı dayanışma, her türlü yardım ve mücadele ile, süreci takip etmiş, soykırımcıların yargılanmasından sonraki süreçte ise, ceza almaları konusunda ki deliller sunmada ortak tavır ve icraatlar gerçekleştirmiş ve katkı yapmıştır. Serebrenicayı ve diğer soykırımları ve sorumluları Hollanda da unutturmamıştır. Soykırım kurbanları ile dayanışmayı sürekli kılmıştır.
Vakfımız soykırım kurbanlarının aileleri ile Serebrenica Anneleri kuruluşununda doğrudan katılımıyla ilişki kurmuş, onların acılarının dindirilmesi için hukuki, tıbbi, sosyal ve ekonomik katkılar içinde olmuştur.
Soykırımdan arda kalan sonuçlarla, sorumluların yüzleşmesi gerektiği konusunda bilgilendirmeler yapmıştır. Bunlar devam etmektedir. Örneğin;
soykırımın sonuçlarının binlercesi, tecavüz, katletme ve katledilenlerin organlarını alıp organ mafyasına verme, kadın ticareti, çocuk ticareti olarak karşımızı çıkmaktadır. Vakıfımız bunların ortaya çıkarılması için Serebrenica Anneleri kuruluşuyla ortak çalışmasını sürdürecektir.
Bugüne kadar elde edilen ve diğer sorumlularında adalete hesap vermesi konusundaki çalışmalarına Vakfımız Bosnalı Kadınlar ile birlikte mücadelesine devam etmektedir ve bundan sonrada bu çalışmalarını sürdürecektir.

Saygılarımla
Fatma Aktaş
Avrasya Vakfı Başkanı- Hollanda

Fatma Aktaş

Fatma Aktaş

Avrasya Türk Kadınlar Birliği Başkanı . Siyaset,Sivil Toplum ve Lobi Uzmanı /Hollanda - Türkiye - Azerbaycan ve Balkanlar

Related Post

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir