BM: Libya’da taraflar ateşkes anlaşması imzaladı

257 0

Birleşmiş Milletler Libya Özel Temsilcisi Stephanie Williams, Libya’da tarafların ateşkes imzaladığını duyurdu. Williams, “Yol uzun ve zordu. Vatanseverliğiniz, ilerlemenizi ve uzlaşıya varmanızı sağladı” dedi.

Why is the United Nations still so misunderstood?

Birleşmiş Milletler (BM), Libya’da tarafların ateşkes anlaşması imzaladığını duyurdu. BM’den yapılan açıklamada, ateşkesin ‘derhal başlayacağı’ belirtildi.

BM Libya Özel Temsilcisi Stephanie Williams, bölgede yer alan ‘yabancı savaşçıların’ üç ay içinde Libya’yı terk etmesi gerekitğini ve yeni bir ortak polis gücünün devriyelere başlayacağını söyledi. Cenevre’de düzenlenen imza töreninin ardından konuşan Williams, “Yol uzun ve zordu. Vatanseverliğiniz, ilerlemenizi ve uzlaşıya varmanızı sağladı” ifadelerini kullandı.

BİNGAZİ-TRABLUS TİCARI UÇUŞLARI BAŞLADI

Başkent Trablus’tan Bingazi arasında ticari uçuşlar bugün itibariyle başladı. Trablus’tan kalkan yolcu uçağı, Bingazi kentine iniş yaptı. İki kent arasında en son uçuş 2019 yılının yaz ayında gerçekleştirilmişti.

(GAZETE DUVAR DIŞ HABERLER)

Related Post

HAYDUT DEVLET ERMENİSTAN KÖŞEYE SIKIŞTI..!

Posted by - 13 Ekim 2020 0
Ermenistan’ın Dağlık Karabağ işgalinin kısa tarihçesi… Ermenistan’ın haksız işgalinin kökeni 20.yüzyılın ilk çeyreğine kadar dayanıyor.Öyle ki Sovyetler Birliği döneminde,Stalin tarafından,…

Akıllı Şehircilik Üzerine

Posted by - 25 Haziran 2020 0
Şehir kavramının kelime karşılığına baktığımızda; Nüfusunun çoğu ticaret, sanayi, hizmet veya yönetimle ilgili işlerle uğraşan, genellikle tarımsal etkinliklerin olmadığı yerleşim…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir