Basra Körfezi’nde İsrail Denizaltı Avı

324 0

İran İslami Danışma Meclisi Başkan Yardımcısı, daha önce Basra Körfezi’nin derinliklerinde Amerikan (denizaltı) balinalarını balık ağıyla yakalamanın kolay olduğunu söylemişti.

Sputnik – Birkaç gün önce, İslami Danışma Meclisi Başkan Yardımcısı ve İran-Rusya Parlamento Dostluk Komitesi Başkanı Dr. Seyed Amir Hossein Ghazizadeh Hashemi Sputnik ile yaptığı röportajda şunları söyledi: “… geçen yıl bir Amerikan drone’unu düşürmeyi başardık. “Basra Körfezi’nin derinliklerindeki Amerikan (denizaltı) balinalarını bir balık ağıyla kolayca yakalayabiliriz.

Elbette bu cümlede kullandığı “balık ağı” ifadesinin, İran İslam Cumhuriyeti’nin İran Körfezi bölgesindeki silahlı kuvvetlerinin gücünü ve kabiliyetini düşmanlara göstermek için bir tür metafor olduğunu herkes anlıyor, ancak gerçek şu ki Dr. İran düşmanlarının dikkatini çekmenin kötü bir şey olmayabileceğine işaret etti.

Basra Körfezi’nin derinliği ortalama 50 metredir, en derin noktada Büyük Tunb’un yanında yaklaşık 93 metreye ulaşır ve diğer birçok bölgede Basra Körfezi’nin derinliği yaklaşık 30 metreye ulaşır.

Bu derinlikleri incelemek istersek, 50 metre olabilen aynı ortalamayı alsak bile, 15 veya 16 katlı bir bina gibi bir şey olacağı anlamına gelir.

Şimdi, bir denizaltı su altında hareket etmek istiyorsa, bir kayaya çarpmaması için deniz tabanından en az on ila yirmi metre uzakta olmalıdır ve bu nedenle bazı durumlarda bu denizaltıların bunu yapmak zorunda olduğunu hayal edebiliriz. Su yüzeyinden on metreden daha az uzakta olun.

Pekala, Dr. Ghazizadeh’e alaycı bir şekilde ciddi bir şekilde baksak bile, bu durumda bir balık ağının bir denizaltının etrafını kolayca çevreleyebileceğini, bir denizaltı yakalamak istiyorlarsa, muhtemelen güçlü bir çelik ağ kullanmaları gerektiğini görebiliriz.

Her halükarda, Dr.Gazizade’nin metaforunu bir kenara bırakın, bazıları İran-Irak savaşı sırasında Amerikalılar ve Basra Körfezi’ndeki Arapların en modern donanma teçhizatına sahip olduklarını ve İran donanmasının da, Hava Kuvvetleri bir şekilde felç oldu.

O zamanlar, iyi niyetli genç Basijiler, bölgede bol miktarda bulunan sıradan balıkçı tekneleri ve tekneleri kullanmayı ve onları ülkenin sularını savunmak için silahlandırmayı düşündü.

Irak’ın petrolünü ihraç etmesine yardımcı olmak için, Basra Körfezi Arapları, İran kuvvetlerinin gücüne meydan okumak amacıyla Kuveyt bandıralı bir gemi başlatmaya ve onlara Amerikalılar tarafından eşlik etmeye karar verdiler.

İran, Irak petrolünün Basra Körfezi’nden ihraç edilmesine hiçbir koşulda izin vermeyeceğini de belirtti.

Batı medyasında İran donanmasının kabiliyetiyle alay etmeye başladılar ve Amerikan gemilerini İran balıkçı tekneleri ve silahlı sandallarla karşılaştırmaya başladılar.

Tüm askeri standartlara göre, İran balıkçı tekneleri ve botlarının Amerikan silahlılarıyla ağzına kadar yaklaşma şansı yoktu.

Irak petrolünü taşıyan Kuveyt gemisi ayakta alkışlayarak yola çıktı ve Amerikan medyası bu Amerikan gemisinin ve gemilerinin hareketini an be an gözlemleyerek uluslararası medyada gösterdi.

Kuveytli bir gemide bulunan İngiliz bir muhabir bana, savaş gemisi komutanının, balıkları birkaç kilometre ötedeki balıkları bile gözlemleyebileceklerini ve herhangi bir tehlikede olmayacaklarını garanti ettiğini söyledi. , Ama birdenbire (aynı muhabirden alıntı yaparak) “patlama” yı tekrar duyduk “üç kez” patlama “ve …!

Ne oldu?

İranlılar hem Kuveyt gemisine hem de Amerikan gemisine saldırdı ve vurdu.

Saldırı Hürmüz Boğazı’nda değil, Basra Körfezi’nin ortasında meydana geldi.

İranlılar hızlı tekneler hazırlamış, saldırmak için ahşap balıkçı tekneleri kullanmışlar ve Kuveytli tanker batmıştır.

Amerikalılar sadece kendilerini kurtarmayı ve kaçmayı düşünüyorlardı ve Kuveytli petrol tankerlerinin yardımına bile gitmediler.

Amerikalıların Basra Körfezi’ne bir nükleer denizaltı gönderdiklerini duyurmaları İranlılar için önemli değil, çünkü bu denizaltı kesinlikle birçok kez Basra Körfezi’ne sessizce girip çıkmıştır ve İranlılar kesinlikle onu hareket ettirmiştir. Gözlemlediniz.

Bu İsrail denizaltısına ve denizaltısına ev sahipliği yapan Basra Körfezi’ndeki Arap ülkelerinin liderleri, şapkalarını kaldırmalıdır.

İsrailliler ve Amerikalıların İran’la çatışmayı kendi sınırlarından kendi sınırlarına taşımaya çalıştıklarının farkında değiller (belki de biliyorlar, ancak İsrail ve ABD’ye bağlılıkları ülkelerine olan bağlılıklarından daha fazlasıdır). İsrail planı, Basra Körfezi’ndeki tüm Arap ülkelerinin topraklarını İran ve İsrail arasında bir savaş alanına çevirecek.

Bu Arapların, İsraillilerin varlığına ve Amerikan planına eşlik etmenin kendilerine ne zarar vereceğini görmek için Suriye ve Libya’ya bakmaları fena değil.

Amerikalıların ve İsraillilerin planlarından ve komplolarından uzak olduklarını düşünürlerse, çok yanılıyorlar.

Libya’dan Suriye’ye ve Irak’a, diğer Arap ülkelerinin birçok lideri aynı fikre sahipti, Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in planı, tüm Arap ülkelerinin yok edilmesi ve muhtemelen Basra Körfezi’ndeki Arap ülkelerinin dönüşünün yakında geleceği yönündeydi.

İsrail ile dostluğun kendilerini kurtarabileceğini düşünmemeleri gerekiyor çünkü Siyonistlerin planı Nil’i Fırat’a götürmek ve planlarına ulaşmak için herhangi bir komplo kurmaktan çekinmeyecekler, bu hedefe ulaşmaları gerekiyor. En düşük maliyetle ele geçirmek için savunmasız alanın tamamı yerle bir edildi.

Bugün Siyonistlerin Nil’i Fırat’a ve Yahudilerin tarihe ayak bastığı tüm bölgeleri işgal etmek istediği açıktır.

Yani Etiyopya ve Fas’tan Yemen’e, Hicaz ve Arap Yarımadası’na ve hatta İran’ın bazı kısımları, bir zamanlar Hazar halkının yaşadığı kuzey Azerbaycan’a kadar.

Açıktır ki, İsrailliler, İranlılara ve Suriye’deki müttefiklerine ulusal güvenliklerini koruma bahanesiyle saldırma haklarını bildikleri gibi, İranlılar da Basra Körfezi’nde İsrailliler varsa ve güvenlikleri tehdit altındaysa İsraillilere saldırma hakkına sahiptir. .

Basra Körfezi’ne girmek isteyen İsrail denizaltısının Umman (Hürmüz Boğazı) tarafından girmesi bir mesele ise ve yanlışlıkla İran sularına aniden girmesi halinde İranlılar bu denizaltı ile istediklerini yapabilirler. Verin.

İçiniz rahat olsun, yüzlerce İsrailli balina avcısının içinde gizlendiğinden emin olabilirsiniz.

İran’ın, mümkünse Basra Körfezi’ne girmek isteyen İsrail denizaltısını ele geçirmek veya yok etmek için büyük bir çelik ağ kurduğundan emin olabilirsiniz.Tüm uluslararası hukuka göre, bu İran’ın vazgeçilemez bir hakkıdır.

Görünüşe göre İranlılar için av sezonu başlıyor.

Dr.Emad Abshnas

Bu makalede değinilen noktalar tamamıyla Dr. Emad Abshnas’ın şahsi görüş ve tespitleridir.

Kaynak: Sputnik İran

Related Post

Ermenistan Açlıkla Terbiye Olmak İstiyor

Posted by - 21 Ekim 2020 0
Ermenistan hükümeti, Türk ürünlerinin ithal edilmesini geçici olarak yasaklama kararı aldı. Hükümet kararının aralık sonunda yürürlüğe gireceği belirtildi. Ermenistan hükümetinin açıklamasında, “Ermenistan…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir