Azerbaycan Tüm Dengeleri Bozdu Kaçın!

447 0

1990 itibariyle katliamlarla işgal edilen Azerbaycan topraklarında ermenistan artık ağababalarının emirlerini uygulayabilecek güce sahip değildir. Ve öcü gibi tasavvur edilen yapısını da Azerbaycan yerle yeksan etmiştir.

Şair ve şehitlere şahit bir milleti savaşçı olmaya, işgalcilerinin korkulu rüyaları olmaya iten ve artık Türk’ün sabrının taştığı, o taşan sabrın asırlık intikamları almaya muktedir olduğu, Kafkaslarda Allah Allah naralarının atmasını sağlayan, Rıza-yı İlahi’nin yeryüzüne Allah’ın ordusu Türk’ler tarafından tekrar tecelli ettirildiği şu vakitlerde Azerbaycan’da artık kabuğundan çıkmış bendini çiğnemiş, düşmanlarını tükürmüş bir güçle haklı davasında tüm dengelerin bir Türk devleti karşısında dumura uğrayabileceğini Türkiye’den sonra kanıtlayan ikinci güç olmuştur.

Son haberlere göre Fuzuli, Hadrut, Cebrayıl, Zengilan, Hudaferin, Baharlı, Kollokışlag, Agbend’in de içinde bulunduğu toplam 11 kurtarılmış kadim Türk topraklarıyla birlikte Mete’nin Ordusunun Nahçıvan’a yönelik ilerleyişi ve katilleri geri püskürtüşüyle Zengezur bölgesinin dikkat edilmesi gereken bir bölge olduğunu meydana getirmiştir. Aynı şekilde Talış’ın birkaç kilometre ilerisinde devam eden çatışmaların Karabağ tatbikatının seyrini değiştirmesini beklediğimi ifade etmeliyim. İran, Rusya’dan sonra ermenilere en çok destek veren Turan’a engel olmak için kendini pazarlayan ve kurucusunun babasının bir İngiliz misyoner olduğu bilinen emperyaların kuklası bir devlettir. İran’da Allah’ın emirleri değil İngiliz Şeriatı uygulanmaktadır.

Sefil ermeni güçlerinin briket sığınaklara zincirlenerek savaşmaya zorlanması ve bu zorlamayla vatanının kendisine ihanet etmesi sonucu dövüşemeden telef olması ermenistanın ve başbakanları Perişanyan’ın en büyük insan hakları ihlallerinden birisidir. Sokaktan topladığı çoluk çocuğun ölümüne sebebiyet veren bu sefil ve zat-ı kirlenmiş şahsiyet esasında hedef şaşırtmak adına katliamlarını sürdürmeye ve meşruiyeti ancak Azerbaycan’ı mazlum hale getirecek haberlerle akılları bulandırmaya devam etmekte, önündeki seçimleri kazanabilmek adına kaos yaratmıştır. Ve bu Kaos’tan yeni bir Türk devleti küllerinden en güçlü haliyle tekrardan doğmaya niyet etmiştir.

Açlıktan kıvranan, ortaçağ’dan henüz kurtulamamış bir halka en fazla 5 saat (3 saat sabah 2 saat akşam) elektrik verebilen ve katil devletin başkenti Erivan’da 1930’lardan kalma tüplü otobüslerle çağ dışı ulaşım sağlanan bu devlet yok oluşunu hazırlarken tepelerinde mendirek kesilmiş efendileri Ruslarca da, Azerbaycan karşısında beceriksiz naylon bir set görevini dahi başaramayışından ötürü dışlanmaktadır. Putin’in eskisi gibi Erivan’da meşale yakmaya niyetli olmayışı, maşa bir millet uğruna Çarlığını aleve atmayacak kadar da akıllı olduğunu “ermenistan’a” pasif destek vermesiyle anlamak pek mümkündür.

Hovannes Kaçaznuni’nin de ifade ettiği üzere “Avrupalıların bitmek tükenmek bilmeyen hayalleri ve ihtiraslarına kurban giden ermeniler artık uyanmalıdır ve onların arzuları için telef olmaktan vazgeçmelidir” sözü katiller ordusuna sahip terör yapılanmasının halen daha ne amaçla var olduğunu ispat etmektedir. ermenistan Türk Dünyası ortasına dikilmiş bir İsrail, ermenistan Türk birliği ortasına dikilmiş bir PKK’dır. ermenistan tarihte hiç var olmamış bir proje yapılanmasıdır.

ermenistan geçtiğimiz günlerde Gence ve Bakü ile birlikte muhtelif kadim Türk topraklarını bombardımana tuttuğunda pek çok yaralıyla birlikte Türklerin şehit olmasına sebebiyet verdi. Bu bombardımanı gerçekleştirirken işgal ettiği Karabağ topraklarına konuşlandırdığı füze rampalarıyla değil bilakis kendi topraklarındaki silahlardan ateş etmektedir. Yani Azerbaycan’ı kendi topraklarından bombardımana tutarak onların misilleme gerçekleştirip ermeni topraklarını bombalamasına uğraşmaktadır. Bu da Azerbaycan’ın Karabağ’da işgal edilmiş topraklarına yönelik düzenlediği, terörden arındırma operasyonunu “ermenistan-Azerbaycan” savaşına dönüştüreceği için Azerbaycan’ın meşru mukavemetini haksız yere çıkartmasına sebebiyet verecek ve böylelikle AG-İT’in devreye girmesiyle Karabağ’dan taşan çatışmaların ermeni topraklarında vuku bulması Rusya’yı ve Fransa’yı aktif şekilde askerle sahaya indirecek, Azerbaycan’ın bir savaş başlattığı olgusunu meydana getirtmektir. ermenilerin tüm çabası bundan ibarettir sevgili okurlar.

Fakat!

Bu çağ Türk’ün çağıdır! Azerbaycan sarsılmaz ve Türk Devlet Geleneğinin en tipik örneklerinden biri olarak mazlum halkının ahını düşmanı üzerine kusmakta pek mahir bir DEVLETTİR!

İlerleyişi devam ettiği sürece ve ermenilerin son çaresi olan, Türk’e tahammül edemeyen İran’ın ermenistan’a ulaşımını kesecek Nahçıvan ucuna gelebilirse dengeler tekrardan şaşacaktır. Eğer ki o sınır kapatılırsa İran’ın politikası da sekteye uğrayacak demektir. Zira Rusya’nın Kafkaslarda etkinliğinin Azerbaycan sayesinde dizginlenmesi ve bir noktadan sonra elimine edilmesi bölgedeki güç dengesini son derece şiddetli etkiler. İşte o zaman Türk’ün çağı başlar!

Peki şimdi sorarım sizlere!

Daha dün 1 Mübariz’le baş edemeyenler şimdi Mübariz dolu Mete ordusuyla nasıl mücadele edecekler?

Mertcan Abbasoğlu

Mertcan Abbasoğlu

Osmanlı ve Türk Tarihi üzerine parlak zamanların darlıklarını araştıran, Atatürk'ün açtığı yolda ilerleyen genç bir müellif talebesi.

Related Post

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir